ATCC-211A-025-475M-T
- Mfr.Part #
- ATCC-211A-025-475M-T
- Datasheet
ATCC-211A-025-475M-T
- Description
- CAP TANT 4.7UF 20% 25V 1206
- Stock
- 748
- Capacitance :
- 4.7 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 6Ohm
- Manufacturer Size Code :
- A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V